kanserden-sonra-hayata-tutunmak-header

 

Kanser Hastalarına Tavsiyeler

Kanser hastası biri olarak eski “normal” hayatınıza geri dönebilmenin ne kadar güzel olacağını kaç kere düşündünüz?

Kanseri tanısı ile yaşamak rollercoastera binmek gibidir. Her gün yeni duygular ve kaygılar getirebilir hem olumlu hem olumsuz. Sürekli olarak kanser tanısı konmadan önce hayatın sizin için nasıl olduğu hakkında düşünmek yerine bu günkü enerjinizin üzerinde yoğunlaşın.
Eğer negatif düşünceler zihninize sinsice girmeye başladıysa onları bulun ve onlardan hemen kurtulun. Güzel bir gün geçirdiğinizde onu güzel yapanın ne olduğunu hemen bulmaya çalışın, nelerin sizi mutlu edip eğlendirdiğini keşfedin.

Yaşadığınız bir gün ile yeni bir normal oluşturun…

  • Duygularınızı kısıtlamayın— olumlu ve olumsuz duyguları aynı anda hissetmekten korkmayın
  • Bazı şeylerin kontrolünüz dışında geliştiğini kabullenin— Bunun yerine kontrol edebildiğiniz şeyler üzerinde yoğunlaşın ve hayata geçirin.
  • Stresi en aza indirmek için harekete geçin—Kronik stres durumunuza yardımcı olmayacaktır. Tai Chi, yoga, meditasyon veya dışavurumcu sanatlarla uğraşarak rahatlamanızı ve stres atmanızı sağlayacak stratejileri keşfedin.
  • Her gün kendiniz için 30 dakika ayırın—hayatınıza mutluluk ve memnuniyet getirmek için yeni yollar keşfedin.
  • Yeni şeyler deneyin—beklide her zaman bir sera kurmak, orkide yetiştirmek, cam sanatıyla uğraşmak yada bir dans öğrenmek istemişsinizdir.

Kanser ve onkolojik hastalıklarda moral ve motivasyon çok önemlidir. Asla geriye bakma, seni mutlu eden şeyleri hatırla ve yeni sınırlarını çiz.

Online Randevu
Doktorunuza Sorun
Online Randevu formunu doldurun, hasta temsilcilerimiz sizleri arasın. Randevunuzu beraber planlayalım.
Aşağıdaki form yardımıyla uzman doktorlarımıza sorunuzu iletebilirsiniz.

Dosya adı:

Dosya boyutu:

Max: 2MB

crossmenuchevron-downarrow-left