INTERNATIONAL PATIENT

 

Cerrahi Onkoloji kanser tedavisinde kanserli bölgenin ameliyat edilerek  alınmasıdır. Cerrahi Onkoloji kanser tedavisinde çok  önemli bir yere sahiptir.  Merkezimizde  minimal invaziv cerrahi işlemler yapılmaktadır.

Kanser tedaviniz için alanlarında uzman onkolog ve dallarında uzmanların bir arada çalışmasını  ile oluşan Multidisipliner Tümör Konseyinde hasta değerlendirmesi toplantıları ile de kullanacağımız kemoterapi, radyoterapi, cerrahi onkoloji, hedefe yönelik tedaviseçeneklerine yönelik tartışmalar yaparak hastalara özgü  en uygun tedavi planlarını belirleniyor.

Genel Cerrahi bölümümüzde; meme kanseri tanısı, meme kanseri tedavisi  ve iyi huylu meme tümörleri ve hastalıkları, yemek borusu kanseri tanısı, yemek borusu kanseri tedavisi ve yemek borusu iyi huylu hastalıkları, mide kanseri tanısı, mide kanseri tedavisi, kolon kanseri tanısı, kolon kanseri tedavisi, rektum tümörleri, anorektal tümörler, karaciğer kanseri tanısı ve karaciğer kanseri tedavisi, karaciğer iyi ve kötü huylu tümörleri, kistleri, safra kesesi ve yolları tümörleri, pankreas kist ve tümörleri cerrahisi gerçekleştirilmektedir

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümleri içinde kadın kanserleriyle ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde; rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri, vulva-vajen kanserleri ile trofoblastik tümörlerin tedavisine yönelik olarak laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Beyin cerrahisi onkolojisi (nöroşirürjik onkoloji) bölümü altında; beyin ve omurilik tümörleri, beyin sapı tümörlerinin cerrahi yoldan tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Ürolojik kanser hastalıklarının tedavisinde de multidisipliner yaklaşım önem taşımaktadır. Böbrek ve testis kanserinin yanı sıra diğer ürolojik onkoloji ameliyatları bu konuda deneyimli uzman üroloji cerrahi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Doktorunuza Soru Sorun