Kanser Hastaları Sahneden ‘Hayat’ Verdi

Türkiye Kanserle Savaş Vakfı, Beşiktaş Belediyesi ve Tiyatro Hayat işbirliğinde kanser hastalarıyla gerçekleştirilen geleneksel tiyatro gösterisi 3. yılında yeni oyun […]

feza-tiyatro-oyunu-dramatrapi-header

Türkiye Kanserle Savaş Vakfı, Beşiktaş Belediyesi ve Tiyatro Hayat işbirliğinde kanser hastalarıyla gerçekleştirilen geleneksel tiyatro gösterisi 3. yılında yeni oyun “Feza”  ile ‘perde!’ dedi. 26 Şubat’ta Fulya Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyunu 600 kişi izledi.

Onlar bir hayale inanmakla kalmadı…

Neolife Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Nesrin Aslan, projenin destekçileri olan Türkiye Kanserle Savaş Vakfı (TKSV) ve Beşiktaş Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Yola çıkarken hedefimiz; hastalarımıza, en iyi cihazlar ve en donanımlı ekip ile etkin tanı ve tedavi hizmeti sunmaktı. Yürürken gördük ve hissettik ki aslında iş hastalığı sağaltmakla bitmiyordu. Duygular ve algılar…. hayatımızı yöneten ve şekil veren, ama her platformda göz ardı edilen temel kavramlardı.  O zaman  biz, bu kavramlara dokunabilmeli ve bütünü iyileştirebilmeliydik. Dramaterapi çalışmaları böyle başladı. Gördük ki dışa vurulabilen her duygu, anlatılabilen her sıkıntı bir yerlerde çözümünü buluyordu. Ve bugün sahnede olanlar bir hayale inandı, bununla da kalmayıp hayallerini gerçekleştirdi..’Oyunu izleyen 600 kişi tüm oyuncuları ve teknik ekibi ayakta alkışlarken, bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkıda bulunan TKSV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Ertem adına TKSV Genel Sekreteri Av. Yılmaz Yavru’ya, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar adına Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi Sorumlusu Esin Belül’e teşekkür plaketi sunuldu. Gece, oyuncuların izleyenlerle buluştuğu mini kokteylin ardından sona erdi.

Oyuncuların Gözünden:
Hülya Güngörmüş:
Kanser ya da hayattaki diğer olumsuzluklar karşında umudu canlı tutmanın oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.
Diana Kasar:
Dramaterapi ve oyun süreciyle yapamam zannettiğim bir çok şeyi başardığımı düşünüyorum.
Ester Sisa:
Umut her zaman var yeter ki isteyin
Salih Gürdallı:
Bu projede olmak bizim için çok önemliydi. Dramaterapi çalışmalarının bundan sonra da devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Feza / Künye:
Yazan-Yöneten: Kerem MUSLUGİL – Mana UYGUR
Müzik: Serhat KARAN – Uğur ATEŞ
Oyuncular: Ayşe Gülbin Aksoy, Ayşın BEYKAL, Diana KASAR, Ester SİSA, Fatma ŞENGÜL, Filiz GÜNGÖR, Gizem YAĞIZ, Gülgün BİLEN, Hülya GÜNGÖRMÜŞ, Muazzez GURAN, Neşegül BALABAN, Onat TAYŞIR, Salih GÜRDALLI, Tülay ŞENTÜRK, Vedat DOĞMAN, Yasemin KOBAK

crossmenuchevron-downarrow-left