INTERNATIONAL PATIENT

Covid-19 döneminde özofagus (Yemek borusu) kanseri tedavisi

COVID-19, Yemek borusu kanseri tedavisi görenleri nasıl etkiledi?

Ne yazık ki, COVID-19 yemek borusu kanseri olan hastaların tedavisini ciddi şekilde etkiledi. Birçok kişi için görüntüleme, tanı ve tedaviler gastrointestinal prosedürlerin aktif olamaması veya kullanımda olmaması sebebiyle ertelendi. Bu hastalar şuan hastalıklarının daha ilerlemiş olmasıyla karşı karşıya kalabilirler.

Yemek borusu kanseri olan hastaların güncel evreleme, tanı ve tedavilere hazır olmalarının yanı sıra klinik denemelere ve minimal girişimsel tedavilere de ulaşabilmeleri gerekiyor.

Neolife, yemek borusu kanseri olabilecek hastaları kabul etmeye başladı. Hastalar merkezimize gelerek hızla değerlendirilebilir; tanı, evreleme ve tedavisi yapılır.

Covid-19 döneminde özofagus kanseri tedavisi

Yemek borusu kanseri olan hastaların COVID-19 riskleri hakkında bilmesi gerekenler

COVID-19 pandemisi esnasında, yemek borusu kanseri tanısı ile bağışıklık sistemini zayıflatabilecek kanser tedavileri almak tabi ki stresli bir durum olabilir.

Karantina ve tedavilerdeki gecikmeler hastaların streslerini artırabilir. Tüm bunların hastanın ruh sağlığı üzerine etkileri olabilir. Bu hastalarda ek fiziksel ve ruhsal tedavilere ihtiyaç duyulabilir.

Bugünlerde hangi hastalar başvurmalı?

Yemek borusu kanseri şüphesi olan veya kanser varlığı bilinen hastalar merkezimize başvurabilir. Neolife tıp merkezi, bugünlerde hastalarını olabilecek en kısa sürede değerlendirmek, tanısını vermek, evrelemek ve tedavi sağlamak üzere kabul etmektedir.

Neolife hastalarını ve personeli korumak için neler yapıyor?

Hastalarımızın kanser tedavilerinin en güvenli ve en koruyucu şekilde uygulandığını bildiklerinden emin olmak istiyoruz. Neolife olarak, hastalarımızın ve tıbbi personelin güvenliğini sağlamak için adımlar atıyor.

Neolife gelen her hasta COVID-19 açısından taranıyor. Hastalarımıza özel birkaç soru soruyor, ateşlerini ölçüyor, tüm hastane ve kliniklerin girişinde sağlık taraması yapıyor, hastaların ve personelin kişisel koruyucu ekipmanları uygun şekilde kullandığından ve herkesin maske taktığından emin oluyoruz.

COVID-19 ile enfekte olmayan hastaları korumak adına özel bakım yolları sağlıyoruz.