INTERNATIONAL PATIENT

NEDEN DISCOVERY IQ PET/CT?

Hastalarımız ve hekimlerimiz için sağlık alanındaki yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam eden Neolife  Tıp Merkezi, tıp dünyasındaki yenilikleri yakından takip etmektedir.  Kanser tanı ve tedavisine yeni bir bakış açısı getiren teknoloji ile daha net görüntüleri daha kısa süre içerisinde, daha az doz vererek elde etmeyi kolaylaştıran Yeni Nesil General Electric Discovery IQ PET/CT cihazında hasta alımına başlanmıştır.

Discovery  IQ, dünya genelindeki klinisyenler arasında en yaygın olarak kullanılan ve güvenilen PET/BT sistemidir. Daha az doz kullanarak sıra dışı görüntü kalitesi elde etme özelliklerine sahip ölçeklenebilir, yüksek performanslı bir tanı sistemi olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

IŞIK HIZINDA TEŞHİS

Discovery IQ, tarama sürelerini ve doz miktarlarını yarıya düşüren LightBurst PET Dedektörü ile çalışır. Hassasiyet, hareket düzeltme ve kantitasyona yönelik yeni nesil iyileştirmelerle birleştirildiğinde görüntü netliği, görüntü elde etme hızı ve daha küçük lezyonları görme konusunda oldukça net ve  kaliteli bilgiler sunmaktadır.

MOTIONFREE NEDİR?

MotionFree, özelliği ile PET/BT prosedüründe hastanın solunum hareketini sürekli olarak izler ve taramayı otomatik olarak değiştirir ve ardından elde ettiği bulguları gerçek zamanlı olarak son görüntüyle birleştirir. MotionFree, PET görüntülemenin yeni standardıdır ve daha iyi sonuçlar için temel bir araçtır.

GENİŞ ALANDAN GÖRÜNTÜ ALMA

Discovery IQ  klasik PET/CT cihazlarına göre daha geniş alandan görüntü alma yeteneğine sahiptir.  Bu nedenle hastanın tarama süresini ve doz miktarını önemli ölçüde azaltır. Bu özelliklerin yanı sıra Discovery IQ,  sisteminde Smart MAR özelliği ile metal artefaktları azaltmaya yardımcı olur ve daha net görüntüler elde edilmesini sağlar.

*Neolife Tıp Merkezi’nde  birçok PET/BT sisteminin sahip olmadığı kadar yüksek netlikte görüntüler elde etmek için düşük doz ve daha kısa çekim sürelerini kullanan, olabilecek en yüksek özelliklere sahip görüntüleme cihazı merkezimizde hastalarımıza  hizmet vermeye başladığını  hastalarımıza ve hekimlerimize duyurmaktan onur duyarız.

*https://www.gehealthcare.com.tr/products/molecular-imaging/pet-ct/discovery-iq-gen-2