INTERNATIONAL PATIENT

Penil Doppler Ultrasonografi

Sertleşme problemleri, erkeklerde oldukça yaygın görülen bir sağlık sorunudur. Nedenleri çeşitli olmakla birlikte, her genç ve daha ileri yaşlarda görülebilir. Erkeklerdeki serleşme problemlerinin teşhisi için, detaylı muayane, tetkik ve belirli araştırmalar yapmak gerekir. Teşhis için yaygın olarak Penil Doppler Ultrasonografi kullanılmaktadır. Bu inceleme ile serleşme problemlerinin yapısal veya damarsal bozukluklarından kaynaklanıp, kaynaklanmadığı ortaya konulmaktadır. Bu tetkikin sonucuna göre yapılacak tedaviye ve şekline karar verilir.

Penil Doppler Ultrasonografisi Nedir?

Penil Doppler ereksiyon problemlerinin nedenini araştırmak için yapılan bir penis ultrasonografi incelemesidir. Bu inceleme radyoloji uzmanı tarafından ultrasonografi cihazı eşliğinde yapılır. Bu cihazın insan sağlığı üzerine hiç bir zararı yoktur.

 

Penil Doppler Neden Gereklidir?

Sertleşme problemlerinin zeminindeki yapısal nedenler araştırılır. Peniste yapısal bir bozukluk olup olmadığı, özellikle sertleşmeyi sağlayan atar ve toplar damarların yeterli çalışıp çalışmadığı bu tetkik ile ortaya konur.

Penil Doppler Nasıl Yapılmaktadır?

Ereksiyon problemi olan hasta renkli Doppler ultrasonografi ile penisin tamamı önce yapısal olarak tetkik edilir. İşlem esnasında sertleşmeyi sağlamak amacıyla ilaç enjeksiyonu uygulanır. Sertleşme halinde penis, damarları, damar çapları, kan akışları, akım hızları gibi çeşitli değerler ölçülür.

Penil Doppler’in Zararlı Bir İşlem midir?

Penil Doppler tetkininin hiçbir zararı yoktur. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Yaklaşık 1 saatlik bekleme süresi sonrasında hastalar normal hayatlarına dönebilmektedir. Çok nadiren inceleme sırasında oluşan sertleşmenin uzun sürmesi ve penisin inmemesi sorun olabilmektedir. Bu durumda penise küçük bir iğne müdahalesi ile problem çözülmekte, penis normal haline dönmektedir.

Penil Doppler fiyatı nedir?

Penil Doppler Ultrasonografisi uzman radyoloji hekimleri tarafından yapılmaktadır. Penil Doppler Fiyatı öğrenmek için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz. Görevli arkadaşlarımız Penil Doppler Ücretleri ve anlaşmalı kurum kapsamı hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir.

Doktorunuza Soru Sorun