INTERNATIONAL PATIENT

Beyin Tümörü Belirtileri

Beyin tümörü belirtileri, tümörün çapı, tipi ve yerleşimine bağlıdır. Belirtiler, tümörün sinir uçlarına basınç yapması, beyine hasar vermesi ya da tümörün büyüyerek kafatası içinde sıvı birikmesine sebep olması ile oluşur. Beyin tümörünün en sık görülen belirtileri arasında:

Beyin tümörleri belirtileri ve semptomları şunları içerebilir:

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir?

Beyin Tümörü

Beyin tümörünün her çeşidi kanser değildir. Bazı beyin tümörleri iyi huylu (benign) türündedir. Ve kanser hücresi içermez. Ancak bazı beyin tömörleri kötü huylu (malign) olup kanserli hücreye sahip içerir.

İyi huylu (benign) türü beyin tümörleri de kötü huylu (malign) beyin tümörleri de  zamanla büyüyerek baş içerisinde basınç artışına neden olarak  beynin dokusu ya da sinirlere zarar verip beynimizin çalışma düzenini bozarak aşağıda belirti ve semptomlara sebep olabilirler.

İyi huylu (benign) beyin tümörlerinde kanserli hücre bulunmaz:

Genellikle ameliyatla alınır ve çok nadiren tekrarlarlar. Çok nadir olarak, iyi huylu beyin tümörleri, zamanla kötü huylu tümöre dönüşebilir.

İyi huylu beyin tümörü hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kötü huylu (malign, habis) beyin tümörlerinde kanserli hücreler bulunur:

Kötü huylu beyin tümörleri genellikle daha tehlikeli olup, çoğunlukla ciddi hayati tehlike oluştururlar. Kötü huylu tümörler hızla büyüyerek, çevrelerindeki sağlıklı dokulara yayılma eğilimindedirler.

beyin tümöründe belirtiler

Beyin Tümörleri Tanı Yöntemleri

 

Beyin Tümörü hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.