cerrahi-onkoloji-header

Kanser cerrahisi alanında ameliyatlar ve kanser tedavisinde önemli yer teşkil eden minimal invaziv cerrahi işlemler yapılmaktadır.

Multidisipliner Tümör Konseyinde hasta değerlendirmesi toplantıları ile de kullanacağımız tedavilere yönelik tartışmalar yaparak hastalara özgü tedavi planları belirleniyor.

Genel Cerrahi bölümümüzde; meme kanseri ve memenin iyi huylu hastalıkları, yemek borusu kanseri ve iyi huylu hastalıkları, mide kanseri, kolon - rektum tümörleri, anorektal tümörler, karaciğerin iyi ve kötü huylu tümörleri, kistleri, safra kesesi ve yolları tümörleri, pankreas kist ve tümörleri cerrahisi gerçekleştirilmektedir

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümleri içinde kadın kanserleriyle ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde; rahim ağzı kanserleri, yumurtalık kanserleri, vulva-vajen kanserleri ile trofoblastik tümörlerin tedavisine yönelik olarak laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Beyin cerrahisi onkolojisi (nöroşirürjik onkoloji) bölümü altında; beyin ve omurilik tümörleri, beyin sapı tümörlerinin cerrahi yoldan tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Ürolojik kanser hastalıklarının tedavisinde de multidisipliner yaklaşım önem taşımaktadır. Böbrek ve testis kanserinin yanı sıra diğer ürolojik onkoloji ameliyatları bu konuda deneyimli uzman üroloji cerrahi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

crossmenuchevron-downarrow-left