INTERNATIONAL PATIENT

Kanser Hastalarında Akdeniz Tipi Beslenme Etkisi

Birçoğunuza kanser tedavisi görmüş bir hasta olarak bundan sonra uygulayacağınız bir beslenme programı sunmuşlardır. Genel sağlık üzerinde olumlu bir etki yaratmak için belirli bir diyetin ele alınması etkili bir yol olabilir.
Araştırmalar göstermiştir ki Akdeniz tipi beslenme kültürüne sahip insanlarda kanser görülme ve kanserden ölme riskini azaltmaktadır. Ayrıca diyabet ve kalp hastalıkları gibi kalıtsal rahatsızlıkların oluşumunu engellemeye yardımcıdır.
Akdeniz tipi beslenme kültürünün alt yapısını bu bölgede yetişen yöreye has gıdalar oluşturmaktadır. Özellikle taze sebze meyveler, zeytinyağı, tam tahıllı mamüller ve balık ilk sıralarda yer almaktadır.
Ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte yediğiniz sağlıklı bir yemeğe bir kadeh kırmızı şarabı da ekleyin ve biraz da egzersiz işte karşınızda sağlığınıza sağlık katacak bir konsept.
Eğer bu sizin için yeni bir fikirse, başlamanız için basit birkaç ipucu:

Pek çok insan için Akdeniz tipi beslenme tarzına geçmek sağlıklı yemek yemek için hem rahat hem kolay hem de doyurucu ve lezzetli bir alternatif olmakta. Mutlaka deneyin, eski alışkanlıklarınıza asla geri dönmeyeceksiniz.